DO WAKACJI

Góry Świętokrzyskie – 13 – 15 czerwca

W dniach 13 – 15 czerwca uczniowie klas 1C, 1B, 1TW, 3CP, 3TAG i 3TWG wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Wycieczka była zorganizowana z programu „Poznaj Polskę”, który jest częścią Polskiego Ładu.
Program wycieczki obejmował najważniejsze miejsca Ziemi Świętokrzyskiej.
Wędrówkę rozpoczęliśmy od wejścia Traktem Królewskim na Łysą Górę. Zwiedzaliśmy Sanktuarium Krzyża Świętego, Muzeum Przyrodnicze i Gołoborze. Pierwszego dnia odwiedziliśmy również najbardziej znanego sołtysa w Wąchocku. Ostatnim przystankiem tego dnia była zbiorowa mogiła rozstrzelanych członków organizacji „Orzeł Biały”.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Zapoznaliśmy się z typowym układem osadniczym wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej. Z Muzeum udaliśmy się na podbój Zamku Królewskiego w Chęcinach. Po zwiedzeniu zamku i chęcińskiego rynku udaliśmy się do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Trzeci dzień naszej wycieczki zaczęliśmy od odwiedzenia jednego
z najstarszych w Polsce dębów – dębu Bartek. Kolejnym punktem na naszej mapie podróży było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. „Oblęgorek oczarował mnie zupełnie…” pisał Sienkiewicz w jednym z listów. My również zostaliśmy zaczarowani głosem pani przewodnik, która opowiadała najciekawsze historie
z życia naszego noblisty.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na konkretny wysiłek fizyczny. Na zakończenie naszej wyprawy w pięknym stylu, kolorowymi kajakami dopłynęliśmy do jednego z brzegów Czarnej Nidy.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Emilia Naumiuk, Marlena Ornoch i Marta Zaborowska.
Wspaniałą wycieczkę zorganizowała pani Marzena Kruszewska. BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Dodano: 20.06.2022, do kategorii Aktualności, Wycieczki „Poznaj Polskę”

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content