Profil europejsko – lingwistyczny

Dla kogo?

Do klasy o tym profilu zapraszamy młodzież, która w przyszłości chce realizować się naukowo w obszarze dyscyplin społecznych, humanistycznych czy prawniczych. Uczniowie tej klasy mogą rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w projektach edukacyjnych, a także biorąc udział w różnego rodzaju wycieczkach krajoznawczych i edukacyjnych, a także rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez naukę dwóch języków na poziomie rozszerzonym.

Czego się nauczysz?

Do klasy o tym profilu zapraszamy uczniów, którzy chcą kształcić umiejętności interpretowania, wartościowania oraz wyciągania wniosków dotyczących mechanizmów funkcjonowania różnych zjawisk społecznych i politycznych. Kierunek przeznaczony jest także dla osób zainteresowanych problematyką demograficzną, poszerzaniem wiedzy z zakresu nauk geograficznych oraz rozwijaniem kompetencji językowych. Język angielski nauczany w zakresie rozszerzonym daje większe szanse na doskonałe odnalezienie się we współczesnych realiach. Drugi język obcy: niemiecki lub francuski, również na poziomie rozszerzonym, zwiększy możliwości odnalezienia się na współczesnym, międzynarodowym rynku pracy. Czekamy na młodzież z pasją, która pragnie poznawać świat. Jako pierwsi w powiecie mińskim, przystąpiliśmy do programu EPAS – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego, w ramach którego nasi uczniowie uczestniczą w projektach, warsztatach, lekcjach europejskich oraz podejmuję wyjątkowe wyzwania związane z rozwojem kompetencji kluczowych na rynku pracy.

Gdzie możesz kontynuować naukę?

Po ukończeniu szkoły absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie między innymi na następujące kierunki:

europeistyka

politologia

administracja

stosunki międzynarodowe

psychologia

pedagogika

turystyka

geologia

filologia angielska/niemiecka/francuska

socjologia

lingwistyka stosowana

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

geografia
język angielski

język niemiecki/język francuski

 Przedmioty uzupełniające:

prawo w praktyce

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content