DO WAKACJI

 

 

 

 

,, Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz…’’

Albert Einstein

 

PROFIL KSZTAŁCENIA: BIOLOGICZNO – CHEMICZNY

       Do tego profilu zapraszamy uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi, pragnących rozwijać swoje zainteresowania i pasje, dla których uczenie się to fascynująca podróż. Bo któż nie lubi podróżować  i zachwycać się światem dostępnym tylko dla nielicznych, dla tych, co widzą więcej niż widać ,,gołym okiem’’.

Klasa o tym profilu daje  możliwości poszerzenia swojej wiedzy z nauk ścisłych. Dobrze wyposażone laboratoria chemiczne umożliwiają przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów, kształtując umiejętności planowania, interpretacji i wnioskowania.

Uczniowie chętnie i z sukcesami biorą udział w konkursach o tematyce przyrodniczej i prozdrowotnej,  zdobywając w nich wyróżnienia. Możemy szczycić się laureatami i finalistami XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2018r. oraz laureatami projektów ogólnopolskich „Szkoła pełna zasobów”.

Uczniowie klasy biologiczno – chemicznej chętnie  realizują prozdrowotne programy profilaktycze dotyczące chorób cywilizacyjnych, nowotworowych, dzieląc się zdobytą wiedzą w ramach prelekcji i pogadanek nie tylko w szkole, ale również w środowisku lokalnym.

W ramach  współpracy z  Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach uczniowie , uczestnicząc w wykładach,  warsztatach i wycieczkach, poszerzają swoją wiedzę.

Szkoła współpracuje także z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Ucząc się w klasie biologiczno – chemicznej, uczeń przygotowuje się do matury oraz studiów z zakresu nauk przyrodniczych i medycznych, tj.: biologia, neurobiologia, chemia, biotechnologia, fizjoterapia, kierunki medyczne, ratownictwo medyczne, farmacja, pielęgniarstwo, ochrona zdrowia,stomatologia, technologia chemiczna, technologia żywności i żywienia człowieka, weterynaria,  zootechnika, ochrona środowiska, turystyka i rekreacja, sport.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content