DO WAKACJI

Zawody kartingowe

Uczniowie z 1 klasy Szkoły Branżowej 8 listopada pojechali do Siedlec by wziąć udział w Zawodach kartingowych, które odbyły się na Torze Kart 1 Organizatorem zawodów był Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim.

W zawodach wzięło udział dziesięciu uczniów z Chemika.
Czekało na nich 5 – 10 minutowych rund, podczas, których zadaniem każdego z adeptów kartingu było pokonanie w najkrótszym czasie 540 metrowego toru. Wszyscy uczestnicy pokonali go od 30 do ok. 60 razy co daje nam wyniki od ok. 16 km do 27 km. Zadanie nie było łatwe, gdyż kompilacja zakrętów i prostych wymagała od uczestników dobrego refleksu, pamięci, odwagi i siły. Podczas pierwszej rundy wszyscy zawodnicy z pokorą rozpoznawali stojące przed nimi zadania oraz uczyli się wyczuwać techniczne uwarunkowania gokartów oraz zapamiętywać ułożenie toru. Z okrążenia na okrążenie, z rundy na rundę poziom adrenaliny w organizmach uczniów rósł znacząco. Oprócz rywalizacji rówieśniczej bardzo duże znaczenie miała rywalizacja z samym sobą, którą musiał odbyć każdy uczestnik. Elementem, który wzniósł zawody na wysoki poziom był profesjonalny pomiar czasu dzięki któremu o kolejności miejsc na podium decydowały tysięczne sekundy.
III miejsce z wynikiem 49,589 s. zdobył Jacek Zwierz z klasy 1 BS💪
W kategorii dziewcząt klasyfikacja wyglądała następująca:
I miejsce – Emilia Szadejko 1BS z czasem 51,050 s💪
II miejsce Julia Mikita 1BS – 51,483 s💪
III miejsce Zofia Goduńska 1BS – 53,595 s💪
W zawodach wzięli także udział: Nikola Bereda, Julia Hys, Kamila Kosobudzka-Wiechetek, Mikołaj Tymiński, Szymon Czyżkowski i Mateusz Michalczyk z 1BS

Dodano: 14.11.2023, do kategorii Aktualności, Sport w Naszej Szkole

Aktualności

Akademia Pożarnicza w Warszawie

22.11.2023, Aktualności, Wycieczki

17.11.2023 klasa 1C pod opieką pań Moniki Krakowiak i Renaty Świętochowskiej-Lejman miała okazję odwiedzić Akademię Pożarniczą w Warszawie.

Czytaj całość

Telefony zaufania

20.11.2023, Aktualności

Informacja o telefonach zaufania oraz infolinii dotyczy wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

W Barcelonie

19.11.2023, Aktualności, Wycieczki

W jednej ze swoich piosenek Anna Jantar śpiewała: „Ostatni dzień w Barcelonie…”

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content