Zajęcia profilaktyczne związane ze zdrowiem psychicznym

Na przełomie października i listopada realizujemy w naszej szkole zajęcia profilaktyczne związane ze zdrowiem psychicznym uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zajęcia profilaktyczne pod tytułem „ Dbajmy o profilaktykę zdrowia psychicznego” są sfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia. Zajęcia te prowadzą specjaliści z fundacji http://www.fundacjapsyche.pl/ i z uzdrowiska Konstancin.
Kontynuujemy warsztaty skierowane dla młodzieży i rodziców, mające na celu budowanie umiejętności radzenia sobie z potrzebami i wyzwaniami dnia codziennego oraz zwiększanie odporności na stres. Zajęcia prowadzi specjalista z fundacji https://www.terapiatoniewstyd.pl/ w ramach kampanii „ Emocje w Twoich rękach, edycja 2022”, zadanie finansowane jest z środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zajęcia realizujemy w formie 2 godzinnych spotkań we wszystkich klasach, ponadto organizujemy warsztaty dla rodziców i nauczycieli w formie online lub indywidualnie . Z indywidualnych konsultacji mogą również skorzystać uczniowie. Godziny konsultacji z rodzicami są dostosowane do grupowych i indywidualnych potrzeb.
Nasza szkoła kolejny rok współpracuje z Uzdrowiskiem Konstancin z pracownikami Oddziału Psychiatrycznego Dzieci i Młodzieży, w ramach organizacji warsztatów dla uczniów, jak również z wyżej wymienionymi fundacjami, w związku z objęciem uczniów wsparciem psychologicznym.
Po warsztatach uczniowie są wyposażeni nie tylko w wiedzę i materiały informacyjne, ale też dostają nagrodę w formie bidonów oraz zdrowych przekąsek.
Koordynatorami akcji są pani Monika Woźniak i pani Maria Ostaszewska.

Marta Zaborowska

Dodano: 18.10.2022, do kategorii Aktualności

Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Czytaj całość

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności

Egzaminy poprawkowe sierpień 2024r Izabela Chłopik

Izabela Chłopik

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content