DO WAKACJI

Zajęcia profilaktyczne związane ze zdrowiem psychicznym

Na przełomie października i listopada realizujemy w naszej szkole zajęcia profilaktyczne związane ze zdrowiem psychicznym uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zajęcia profilaktyczne pod tytułem „ Dbajmy o profilaktykę zdrowia psychicznego” są sfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia. Zajęcia te prowadzą specjaliści z fundacji http://www.fundacjapsyche.pl/ i z uzdrowiska Konstancin.
Kontynuujemy warsztaty skierowane dla młodzieży i rodziców, mające na celu budowanie umiejętności radzenia sobie z potrzebami i wyzwaniami dnia codziennego oraz zwiększanie odporności na stres. Zajęcia prowadzi specjalista z fundacji https://www.terapiatoniewstyd.pl/ w ramach kampanii „ Emocje w Twoich rękach, edycja 2022”, zadanie finansowane jest z środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zajęcia realizujemy w formie 2 godzinnych spotkań we wszystkich klasach, ponadto organizujemy warsztaty dla rodziców i nauczycieli w formie online lub indywidualnie . Z indywidualnych konsultacji mogą również skorzystać uczniowie. Godziny konsultacji z rodzicami są dostosowane do grupowych i indywidualnych potrzeb.
Nasza szkoła kolejny rok współpracuje z Uzdrowiskiem Konstancin z pracownikami Oddziału Psychiatrycznego Dzieci i Młodzieży, w ramach organizacji warsztatów dla uczniów, jak również z wyżej wymienionymi fundacjami, w związku z objęciem uczniów wsparciem psychologicznym.
Po warsztatach uczniowie są wyposażeni nie tylko w wiedzę i materiały informacyjne, ale też dostają nagrodę w formie bidonów oraz zdrowych przekąsek.
Koordynatorami akcji są pani Monika Woźniak i pani Maria Ostaszewska.

Marta Zaborowska

Dodano: 18.10.2022, do kategorii Aktualności

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content