Zajęcia profilaktyczne związane ze zdrowiem psychicznym

Na przełomie października i listopada realizujemy w naszej szkole zajęcia profilaktyczne związane ze zdrowiem psychicznym uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zajęcia profilaktyczne pod tytułem „ Dbajmy o profilaktykę zdrowia psychicznego” są sfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia. Zajęcia te prowadzą specjaliści z fundacji http://www.fundacjapsyche.pl/ i z uzdrowiska Konstancin.
Kontynuujemy warsztaty skierowane dla młodzieży i rodziców, mające na celu budowanie umiejętności radzenia sobie z potrzebami i wyzwaniami dnia codziennego oraz zwiększanie odporności na stres. Zajęcia prowadzi specjalista z fundacji https://www.terapiatoniewstyd.pl/ w ramach kampanii „ Emocje w Twoich rękach, edycja 2022”, zadanie finansowane jest z środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zajęcia realizujemy w formie 2 godzinnych spotkań we wszystkich klasach, ponadto organizujemy warsztaty dla rodziców i nauczycieli w formie online lub indywidualnie . Z indywidualnych konsultacji mogą również skorzystać uczniowie. Godziny konsultacji z rodzicami są dostosowane do grupowych i indywidualnych potrzeb.
Nasza szkoła kolejny rok współpracuje z Uzdrowiskiem Konstancin z pracownikami Oddziału Psychiatrycznego Dzieci i Młodzieży, w ramach organizacji warsztatów dla uczniów, jak również z wyżej wymienionymi fundacjami, w związku z objęciem uczniów wsparciem psychologicznym.
Po warsztatach uczniowie są wyposażeni nie tylko w wiedzę i materiały informacyjne, ale też dostają nagrodę w formie bidonów oraz zdrowych przekąsek.
Koordynatorami akcji są pani Monika Woźniak i pani Maria Ostaszewska.

Marta Zaborowska

Dodano: 18.10.2022, do kategorii Aktualności

Aktualności

Ogólnopolski program stypendialny dla maturzystów

15.04.2024, Aktualności

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z radością ogłasza kolejną edycję rozbudowanego, ogólnopolskiego programu stypendialnego. Już po raz 23. maturzyści z całej Polski będą mogli aplikować o dofinansowanie na I rok studiów w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. Program skierowany jest do […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Program stypendialny dla uczniów zawodowych

15.04.2024, Aktualności

Regulamin (2) Anna Rokicka

Anna Rokicka

Czytaj całość

A tak wyglądał dzień otwarty w naszej szkole!

10.04.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content