Wycieczka do Polanicy Zdrój w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej – Poznaj Polskę

 

 

 

Korzystając z pięknej jesiennej pogody nasi uczniowie wybrali się na kilkudniową wycieczkę. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej – Poznaj Polskę. Pierwszym przystankiem był Wrocław i jego przepiękny zabytkowy rynek oraz Muzeum Narodowe. Przemierzając ulice Wrocławia uczniowie dotarli również pod pomnik ku czci poległych, działających w podziemnej organizacji „Olimp”. Na koniec zwiedzili Halę Stulecia, nazywaną Perłą Wrocławskiego Modernizmu. Następnym punktem na wycieczkowym szlaku była Polanica Zdrój. Uczniowie odwiedzili Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Na drodze wędrówki znalazły się również Góry Stołowe, gdzie uczniowie zdobyli Szczeliniec oraz zwiedzili Błędne Skały.
Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w którym ciasnymi i długimi korytarzami młodzież przemierzała umocnienia fortyfikacyjne Twierdzy Kłodzko.
Szczęśliwi, zadowoleni i bogatsi o nowe wspomnienia uczestnicy wycieczki wrócili do Mińska z jednym pytaniem – kiedy kolejny wyjazd?

Dodano: 09.11.2022, do kategorii Aktualności, Wycieczki „Poznaj Polskę”

Aktualności

Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęliśmy wakacje

21.06.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ciężką pracę, zaangażowanie i osiągniecia w minionym roku.

Czytaj całość

Wakacje z książką

19.06.2024, Aktualności, Konkursy

Biblioteka ZSMSC i MSP w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów i słuchaczy do udziału w konkursie „Wakacje z książką”.

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content