DO WAKACJI

Wycieczka Łódź – Wrocław termin: 1 – 3 czerwca 2022 r.

 

Uczestniczyli uczniowie z klas 2C, 2TO, 2TW.

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, który jest częścią Polskiego Ładu.

Uczestniczy wycieczki wraz z przewodnikiem PTTK zwiedzili centralną część miasta Łódź, podziwiali architekturę miasta przemysłowego  – ul .Piotrkowska, pl. Wolności. Następnym punktem była wizyta w Centrum Nauki EC1.

Podczas kolejnych dwóch dni wyjazdu uczniowie pod opieką przewodnika spacerowali i podziwiali architekturę zespołu historycznego centrum Wrocławia (Rynek Główny, Ostrów Tumski, Muzeum Uniwersytety Wrocławskiego – Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum oraz Wieża Matematyczna). Kolejnym, niezwykle ciekawym punktem wycieczki była wizyta we wrocławskim ZOO  i Afrykarium oraz spacer po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Z ogromnym podziwem uczniów spotkała się ekspozycja Centrum Historii Zajezdnia. Oczywiście podczas wieczornych spacerów młodzież poszukiwała symboli miasta – wrocławskich krasnali oraz odtańczyła, niezwykle lubianą w naszej szkole, Belgijkę.

Wycieczkę zorganizowała Pani Marzena Kruszewska DZIĘKUJEMY !!

Na wycieczce opiekowali się nami:

Pani Anna Rokicka, Pani Renata Świętochowska – Lejman, Pani Marlena Ornoch.

ZOBACZ PREZENTACJĘ

Dodano: 14.06.2022, do kategorii Aktualności, Wycieczki „Poznaj Polskę”

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content