Wycieczka do Torunia

W dniu 10 października 2023 r. odbyła się wycieczka do Torunia uczniów klas 2A, 3A,2TA. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach z historii. Uczniowie mieli okazję podziwiać Rynek Starego Miasta – zabytkowe kamieniczki, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, Dom Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, Bramę Klasztorną. Uczestnicy wycieczki wysłuchali legendę o dzielnym kocie Zygmuncie, dowiedzieli się „Kto wybudował Krzywą Wieżę w Toruniu”. W piekarni Starotoruńskiej nasi uczniowie wypiekali pierniki. A na koniec mogli podziwiać piękny gwiazdozbiór w planetarium.
Bardzo dziękujemy młodzieży z klas 2A, 3A, 2TA za wzorową postawę i ogromne zaangażowanie podczas żywej lekcji historii. Brawo👏
Opiekunowie: Małgorzata Jankowska, Renata Trześkowska, Alina Żurawska

Dodano: 11.10.2023, do kategorii Aktualności, Wycieczki

Aktualności

Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęliśmy wakacje

21.06.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ciężką pracę, zaangażowanie i osiągniecia w minionym roku.

Czytaj całość

Wakacje z książką

19.06.2024, Aktualności, Konkursy

Biblioteka ZSMSC i MSP w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów i słuchaczy do udziału w konkursie „Wakacje z książką”.

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content