Wizyta w Sejmie i spotkanie z panią poseł

28 listopada odbyła się wycieczka do Sejmu, której organizatorem było Biuro Poselskie pani poseł Teresy Wargockiej. W wycieczce wzięli udział laureaci Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o świętym Bracie Albercie. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Garwolina, Sulejówka i Mińska Mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowały zdobywczynie pierwszego miejsca w konkursie: Aleksandra Gruszkowska, Julia Jaroszczyk i Monika Całka. Opiekunami uczennic były panie: Monika Woźniak i Marta Zaborowska.

Po przejściu wszystkich wymaganych regulaminem sejmowym kontroli, wysłuchaniu dokładnej instrukcji poruszania się po Sejmie – parami i w ciszy – nasza grupa rozpoczęła zwiedzanie. Pani przewodnik przypomniała historię Sejmu, opowiedziała, jak kształtował się polski parlament w czasach średniowiecza i jak zmieniał się na przestrzeni wieków. Dowiedzieliśmy się też, jakie są funkcje Sejmu, jak wygląda proces uchwalania ustawy oraz na czym polega praca posła. Więcej o pracy posła dowiedzieliśmy się w czasie spotkania z panią poseł Teresą Wargocką, dzięki której mogliśmy być gośćmi w Sejmie. Pani poseł opowiedziała jak wygląda praca posła w dniu bez posiedzeń sejmowych. Usłyszeliśmy także, jak ważne są prace wykonywane w komisjach sejmowych. Po spotkaniu z panią poseł udaliśmy się na krotki, ale bardzo intensywny spacer po Sejmie. Zwiedziliśmy Salę Posiedzeń Sejmu, hall główny i podziemne korytarze.

Miłym i smacznym akcentem kończącym naszą wycieczkę był obiad zjedzony w Restauracji Sejmowej.

Marta Zaborowska

Dodano: 02.12.2017, do kategorii Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności