Wizyta w Sejmie i spotkanie z panią poseł

28 listopada odbyła się wycieczka do Sejmu, której organizatorem było Biuro Poselskie pani poseł Teresy Wargockiej. W wycieczce wzięli udział laureaci Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o świętym Bracie Albercie. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Garwolina, Sulejówka i Mińska Mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowały zdobywczynie pierwszego miejsca w konkursie: Aleksandra Gruszkowska, Julia Jaroszczyk i Monika Całka. Opiekunami uczennic były panie: Monika Woźniak i Marta Zaborowska.

Po przejściu wszystkich wymaganych regulaminem sejmowym kontroli, wysłuchaniu dokładnej instrukcji poruszania się po Sejmie – parami i w ciszy – nasza grupa rozpoczęła zwiedzanie. Pani przewodnik przypomniała historię Sejmu, opowiedziała, jak kształtował się polski parlament w czasach średniowiecza i jak zmieniał się na przestrzeni wieków. Dowiedzieliśmy się też, jakie są funkcje Sejmu, jak wygląda proces uchwalania ustawy oraz na czym polega praca posła. Więcej o pracy posła dowiedzieliśmy się w czasie spotkania z panią poseł Teresą Wargocką, dzięki której mogliśmy być gośćmi w Sejmie. Pani poseł opowiedziała jak wygląda praca posła w dniu bez posiedzeń sejmowych. Usłyszeliśmy także, jak ważne są prace wykonywane w komisjach sejmowych. Po spotkaniu z panią poseł udaliśmy się na krotki, ale bardzo intensywny spacer po Sejmie. Zwiedziliśmy Salę Posiedzeń Sejmu, hall główny i podziemne korytarze.

Miłym i smacznym akcentem kończącym naszą wycieczkę był obiad zjedzony w Restauracji Sejmowej.

zobacz zdjęcia

Marta Zaborowska

Dodano: 02.12.2017, do kategorii Aktualności

Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Czytaj całość

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności

Egzaminy poprawkowe sierpień 2024r Izabela Chłopik

Izabela Chłopik

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content