DO WAKACJI

VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana

W dniach 8-9 listopada 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana. Biblioteka przywitała nas mottem: 
„W szyciu nic nie ma, oprócz szycia, więc szyjmy, póki starczy siły!
W życiu nic nie ma, oprócz życia, więc żyjmy aż po kres mogiły!”.
Organizatorami konkursu była Biblioteka Pedagogiczna i Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim. Do konkursu przystąpiło około stu osób w następujących kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VII, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i inne. Wśród uczestników konkursu były uczennice Zespołu Szkół im. MSC w Mińsku Mazowieckim Martyna Kowalczyk (IITW) i Justyna Pasik (IB), przygotowane przez Katarzynę Domańską i Małgorzatę Kaczmarek.
W dniu 21 listopada 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień. Martyna Kowalczyk zdobyła I miejsce za interpretację wiersza Bolesława Leśmiana „ Nad ranem”, a Katarzyna Domańska podziękowanie za opiekę merytoryczną oraz wsparcie i pomoc uczestnikowi konkursu.

                                                                             Elżbieta Ładno

Dodano: 27.11.2017, do kategorii Aktualności, Konkursy

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content