VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana

W dniach 8-9 listopada 2017r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana. Biblioteka przywitała nas mottem:
„W szyciu nic nie ma, oprócz szycia, więc szyjmy, póki starczy siły!
W życiu nic nie ma, oprócz życia, więc żyjmy aż po kres mogiły!”.
Organizatorami konkursu była Biblioteka Pedagogiczna i Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim. Do konkursu przystąpiło około stu osób w następujących kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VII, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i inne. Wśród uczestników konkursu były uczennice Zespołu Szkół im. MSC w Mińsku Mazowieckim Martyna Kowalczyk (IITW) i Justyna Pasik (IB), przygotowane przez Katarzynę Domańską i Małgorzatę Kaczmarek.
W dniu 21 listopada 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień. Martyna Kowalczyk zdobyła I miejsce za interpretację wiersza Bolesława Leśmiana „ Nad ranem”, a Katarzyna Domańska podziękowanie za opiekę merytoryczną oraz wsparcie i pomoc uczestnikowi konkursu.

Elżbieta Ładno

Dodano: 27.11.2017, do kategorii Aktualności, Konkursy

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach

16.04.2024, Aktualności

Kolejny raz uczniowie klas 1A i 3A wraz z opiekunami p. Marią Bartnicką – Wojcicką, p. Małgorzatą Jankowską i p. Aliną Żurawską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

16.04.2024, Aktualności, Konkursy

13 kwietnia 2024 w Radomiu odbył się etap okręgowy XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

1 miejsce

15.04.2024, Aktualności, Konkursy

Blok weterynaryjny OWIUR 1 miejsce okręgowy etap GABRYSIA ROKICKA 4TW!!!!!!!!