DO WAKACJI

Sesja popularno-naukowa XIX Festiwalu Nauki w Siedlcach

W dniach 19 i 20 października uczniowie klas ITA, IIITA, 1A, 2A oraz nauczycielki p. Urszula Bartnicka, p. Agnieszka Słodownik, p. Maria Ostaszewska, p. Alina Żurawska, p. Dorota Sugier p. Iwona Poziębska i p. Sylwia Ochnik uczestniczyli w sesji popularno-naukowej XIX Festiwalu Nauki w Siedlcach. Sesja ta poświęcona była   obchodom 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie oraz Jubileuszu 50-lecia Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych. Uczniowie mieli  okazję obejrzeć film dokumentalny poświęcony naszej patronce, oraz dowiedzieć się jakie znaczenie mają jej odkrycia w dzisiejszym świecie.

Właśnie Marii Skłodowskiej – Curie zawdzięczamy rozwój chemii radiacyjnej, a co za tym idzie rozwój innych dziedzin naszego życia m.in.: medycyny, diagnostyki, ochrony środowiska, astronomii, farmakologii, nanotechnologii, a także ochrony zabytków i dzieł sztuki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład pt. „Odkrycie promieniotwórczości a działalność terrorystyczna”.  W przerwie między sesjami można było obejrzeć dwie wystawy fotograficzne poświęcone Noblistce.

zobacz galerię

Dodano: 23.10.2017, do kategorii Aktualności

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content