Sesja popularno-naukowa XIX Festiwalu Nauki w Siedlcach

W dniach 19 i 20 października uczniowie klas ITA, IIITA, 1A, 2A oraz nauczycielki p. Urszula Bartnicka, p. Agnieszka Słodownik, p. Maria Ostaszewska, p. Alina Żurawska, p. Dorota Sugier p. Iwona Poziębska i p. Sylwia Ochnik uczestniczyli w sesji popularno-naukowej XIX Festiwalu Nauki w Siedlcach. Sesja ta poświęcona była   obchodom 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie oraz Jubileuszu 50-lecia Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych. Uczniowie mieli  okazję obejrzeć film dokumentalny poświęcony naszej patronce, oraz dowiedzieć się jakie znaczenie mają jej odkrycia w dzisiejszym świecie.

Właśnie Marii Skłodowskiej – Curie zawdzięczamy rozwój chemii radiacyjnej, a co za tym idzie rozwój innych dziedzin naszego życia m.in.: medycyny, diagnostyki, ochrony środowiska, astronomii, farmakologii, nanotechnologii, a także ochrony zabytków i dzieł sztuki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład pt. „Odkrycie promieniotwórczości a działalność terrorystyczna”.  W przerwie między sesjami można było obejrzeć dwie wystawy fotograficzne poświęcone Noblistce.

zobacz galerię

Dodano: 23.10.2017, do kategorii Aktualności

Aktualności

Ogólnopolski program stypendialny dla maturzystów

15.04.2024, Aktualności

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z radością ogłasza kolejną edycję rozbudowanego, ogólnopolskiego programu stypendialnego. Już po raz 23. maturzyści z całej Polski będą mogli aplikować o dofinansowanie na I rok studiów w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. Program skierowany jest do […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Program stypendialny dla uczniów zawodowych

15.04.2024, Aktualności

Regulamin (2) Anna Rokicka

Anna Rokicka

Czytaj całość

A tak wyglądał dzień otwarty w naszej szkole!

10.04.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content