Praktyka zawodowa klasy II TW

W dniach 13 – 17.11.2017r. uczniowie klasy II Technikum, w zawodzie technik weterynarii uczestniczyli w praktykach zawodowych, współorganizowanych przez pracowników Instytutu Bioinżynierii  i Hodowli Zwierząt  Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Program praktyki był bardzo różnorodny, uczniowie zostali zapoznani z:

– Organizacją pracy Stacji Inseminacyjnej –  Wyjazd do Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Ciechanowie,

– Organizacją i znaczeniem inseminacji zwierząt – wykłady i  ćwiczenia na Uczelni,

– Wybranymi aspektami rozrodu owiec i kóz,

– Funkcjonowaniem Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Siedlcach,

– Praktycznym unasienianiem krów (zabieg inseminacyjny) – zajęcia terenowe w Kózkach,

– Specjalistycznym badaniem nasienia samców,

Podsumowaniem praktyki zawodowej był egzamin końcowy, który wykazał wysoki poziom wiedzy i umiejętności naszych uczniów. Podczas uroczystego zakończenia uczniowie otrzymali Certyfikaty ukończenia warsztatów kształcenia praktycznego.

Zajęcia praktyczne zorganizowali  i przeprowadzili:

prof.dr hab. Stanisław Kondracki

dr hab. Roman Niedziółka –Dyrektor Instytutu

dr hab. Anna Wysokińska

mgr Maria Bartnicka – Wójcicka

Dodano: 05.12.2017, do kategorii Aktualności

Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęliśmy wakacje

21.06.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ciężką pracę, zaangażowanie i osiągniecia w minionym roku.

Wakacje z książką

19.06.2024, Aktualności, Konkursy

Biblioteka ZSMSC i MSP w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów i słuchaczy do udziału w konkursie „Wakacje z książką”.