Podpisanie umowy o współpracy z UPH w Siedlcach

31 maja 2022 r. Pani Marlena Pustoła – Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Mińsku Mazowieckim  i dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni – Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą podpisali umowę, której celem jest nawiązanie współpracy w dziedzinie nauki z Wydziałem Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Wydziałem Nauk Społecznych UPH. W ramach umowy Uniwersytet:

• obejmie patronatem klasy o profilu technik analityk z kryminologią i analizą kryminalną oraz technik analityk i technik ochrony środowiska;
  • będzie wspomagać realizowany przez Szkołę proces edukacyjny poprzez działania przygotowujące młodzież do podjęcia u nas studiów;
  • będzie organizować lekcje akademickie w formie wykładów, ćwiczeń, dyskusji na terenie Szkoły i UPH;
  • będzie inicjować współpracę studentów UPH i uczniów Szkoły w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowych;
  • będzie inicjować dodatkowe formy współpracy między Stronami tj. organizowanie warsztatów, konferencji naukowych i seminariów oraz konkursów.

W uroczystości uczestniczyli również: Pan dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Pani dr hab. Marzena Stańska, prof. uczelni – Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych, Pan dr Marcin Chrząścik – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Społecznych, Pani dr Agnieszka Araucz-Boruc Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, Pani dr Magdalena Rudnicka – koordynator realizacji umowy, Pani dr Beata Gałek – Rzecznik Prasowy UPH, Pani mgr Katarzyna Sobolewska – Sekretarz Rektora-kierownik Biura Rektora oraz Pani Maria Bartnicka-Wójcicka – kierownik szkolenia praktycznego i Pani Alina Żurawska – nauczycielka Zespołu Szkół.

Marlena Pustoła

Dodano: 01.06.2022, do kategorii Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności