Podpisanie umowy o współpracy z UPH w Siedlcach

31 maja 2022 r. Pani Marlena Pustoła – Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Mińsku Mazowieckim  i dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni – Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą podpisali umowę, której celem jest nawiązanie współpracy w dziedzinie nauki z Wydziałem Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Wydziałem Nauk Społecznych UPH. W ramach umowy Uniwersytet:

  • obejmie patronatem klasy o profilu technik analityk z kryminologią i analizą kryminalną oraz technik analityk i technik ochrony środowiska;
  • będzie wspomagać realizowany przez Szkołę proces edukacyjny poprzez działania przygotowujące młodzież do podjęcia u nas studiów;
  • będzie organizować lekcje akademickie w formie wykładów, ćwiczeń, dyskusji na terenie Szkoły i UPH;
  • będzie inicjować współpracę studentów UPH i uczniów Szkoły w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowych;
  • będzie inicjować dodatkowe formy współpracy między Stronami tj. organizowanie warsztatów, konferencji naukowych i seminariów oraz konkursów.

W uroczystości uczestniczyli również: Pan dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Pani dr hab. Marzena Stańska, prof. uczelni – Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych, Pan dr Marcin Chrząścik – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Społecznych, Pani dr Agnieszka Araucz-Boruc Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, Pani dr Magdalena Rudnicka – koordynator realizacji umowy, Pani dr Beata Gałek – Rzecznik Prasowy UPH, Pani mgr Katarzyna Sobolewska – Sekretarz Rektora-kierownik Biura Rektora oraz Pani Maria Bartnicka-Wójcicka – kierownik szkolenia praktycznego i Pani Alina Żurawska – nauczycielka Zespołu Szkół.

 

 

Marlena Pustoła

Dodano: 01.06.2022, do kategorii Aktualności

Aktualności

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach

16.04.2024, Aktualności

Kolejny raz uczniowie klas 1A i 3A wraz z opiekunami p. Marią Bartnicką – Wojcicką, p. Małgorzatą Jankowską i p. Aliną Żurawską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

16.04.2024, Aktualności, Konkursy

13 kwietnia 2024 w Radomiu odbył się etap okręgowy XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Czytaj całość

1 miejsce

15.04.2024, Aktualności, Konkursy

Blok weterynaryjny OWIUR 1 miejsce okręgowy etap GABRYSIA ROKICKA 4TW!!!!!!!!

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content