Podpisanie porozumienia z UPH w Siedlcach

15 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie a Instytutem Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. W uroczystości uczestniczyli: Pan prof. dr hab. Roman Niedziółka – dyrektor Instytutu Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt, Pani prof. dr hab. Anna Wysokińska- koordynator naszej współpracy z Instytutem, Pan Starosta Miński- Antoni Jan Tarczyński, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas technikum w zawodzie technik weterynarii oraz klas o profilu biologiczno – chemicznym Liceum Ogólnokształcącego.

Celem współpracy jest objęcie patronatem Instytutu klas o profilu przyrodniczym i weterynaryjnym, organizowanie lekcji, wykładów, ćwiczeń na terenie szkoły i Instytutu, popularyzowanie nauki w oddziałach klasowych o profilu przyrodniczym i weterynaryjnym, wspomaganie procesu przygotowania uczniów naszej szkoły do podejmowania studiów na Wydziale Przyrodniczym. Porozumienie o współpracy z Instytutem Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt udoskonali proces dydaktyczny i podniesie jakość kształcenia, w tym kształcenia praktycznego w naszym Zespole.

W części oficjalnej, w której- oprócz dyrekcji- Pani Marleny Pustoły i kierownika szkolenia praktycznego- Pani Marii Bartnickiej – Wójcickiej- głos zabrali przedstawiciele UPH w Siedlcach i Pan Starosta Miński- Antoni Jan Tarczyński, po czym nastąpiło podpisanie porozumienia i wręczenie na ręce Pani Dyrektor przez przedstawicieli UPH ryngrafu z okazji podpisania tej umowy.

W dalszej części uroczystości młodzież technikum przedstawiła w formie prezentacji krótką historię technikum dla zawodu technik weterynarii i zaprezentowała szczególne osiągnięcia naukowe naszej młodzieży a uczniowie klasy III technikum przygotowali sympozjum naukowe o zwierzętach, czemu z uwagą przyglądali się także nasi absolwenci, obecnie studenci zootechniki UPH w Siedlcach. Samorząd Uczniowski przygotował na tę okazję zabawny występ taneczny. Nad organizacją czuwały wychowawczynie klas weterynaryjnych  i opiekunka SU- p. Agata Buśko.

 

zobacz galerię zdjęć

Dodano: 18.12.2017, do kategorii Aktualności

Aktualności

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach

16.04.2024, Aktualności

Kolejny raz uczniowie klas 1A i 3A wraz z opiekunami p. Marią Bartnicką – Wojcicką, p. Małgorzatą Jankowską i p. Aliną Żurawską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

16.04.2024, Aktualności, Konkursy

13 kwietnia 2024 w Radomiu odbył się etap okręgowy XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Czytaj całość

1 miejsce

15.04.2024, Aktualności, Konkursy

Blok weterynaryjny OWIUR 1 miejsce okręgowy etap GABRYSIA ROKICKA 4TW!!!!!!!!

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content