Podpisanie porozumienia z UPH w Siedlcach

15 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie a Instytutem Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. W uroczystości uczestniczyli: Pan prof. dr hab. Roman Niedziółka – dyrektor Instytutu Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt, Pani prof. dr hab. Anna Wysokińska- koordynator naszej współpracy z Instytutem, Pan Starosta Miński- Antoni Jan Tarczyński, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas technikum w zawodzie technik weterynarii oraz klas o profilu biologiczno – chemicznym Liceum Ogólnokształcącego.

Celem współpracy jest objęcie patronatem Instytutu klas o profilu przyrodniczym i weterynaryjnym, organizowanie lekcji, wykładów, ćwiczeń na terenie szkoły i Instytutu, popularyzowanie nauki w oddziałach klasowych o profilu przyrodniczym i weterynaryjnym, wspomaganie procesu przygotowania uczniów naszej szkoły do podejmowania studiów na Wydziale Przyrodniczym. Porozumienie o współpracy z Instytutem Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt udoskonali proces dydaktyczny i podniesie jakość kształcenia, w tym kształcenia praktycznego w naszym Zespole.

W części oficjalnej, w której- oprócz dyrekcji- Pani Marleny Pustoły i kierownika szkolenia praktycznego- Pani Marii Bartnickiej – Wójcickiej- głos zabrali przedstawiciele UPH w Siedlcach i Pan Starosta Miński- Antoni Jan Tarczyński, po czym nastąpiło podpisanie porozumienia i wręczenie na ręce Pani Dyrektor przez przedstawicieli UPH ryngrafu z okazji podpisania tej umowy.

W dalszej części uroczystości młodzież technikum przedstawiła w formie prezentacji krótką historię technikum dla zawodu technik weterynarii i zaprezentowała szczególne osiągnięcia naukowe naszej młodzieży a uczniowie klasy III technikum przygotowali sympozjum naukowe o zwierzętach, czemu z uwagą przyglądali się także nasi absolwenci, obecnie studenci zootechniki UPH w Siedlcach. Samorząd Uczniowski przygotował na tę okazję zabawny występ taneczny. Nad organizacją czuwały wychowawczynie klas weterynaryjnych  i opiekunka SU- p. Agata Buśko.

 

zobacz galerię zdjęć

Dodano: 18.12.2017, do kategorii Aktualności

Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Czytaj całość

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności

Egzaminy poprawkowe sierpień 2024r Izabela Chłopik

Izabela Chłopik

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content