Pierwszy Dzień Wiosny z Wydziałem Nauk Ścisłych

W środę 21 marca 2018 uczniowie klas 3 A i 2 A wybrali się na wycieczkę dydaktyczną na Wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, gdzie zorganizowany został Dzień Otwarty pod hasłem Pierwszy Dzień Wiosny z Wydziałem Nauk Ścisłych”. Uczniowie wysłuchali wykładu popularnonaukowego na temat: „Jak matematyka kłóci się z intuicją.” Czy 3+3 może równać się 4 i

kiedy nieskończenie wiele to całkiem mało? Na te i podobne pytania odpowiedzi udzielała prowadząca – dr Małgorzata Jastrzębska.

Następnie odbyły się pokazy laboratoryjne:

1.Magiczna matematyka.

Podczas zajęć uczestnicy mieli okazje poznać tajniki magii w matematyce. Każdy z uczniów stworzył własny kwadrat magiczny.

2.Węzły i supły na co dzień.

Uczestnikom zostały przedstawione węzły, supły i sploty matematyczne. Każdy uczeń miał możliwość nauczenia się podstawowych splotów.

Choć wyjazd został zorganizowany w ramach Tygodnia Wiedzy Matematycznej w naszej szkole, to obejrzeliśmy także krótkie pokazy Modelowania 3D oraz Chemia barw oraz Chemia od kuchni. W czasie wykładu i pokazów uczniowie brali udział w konkursach i wygrywali ciekawe nagrody. Otrzymaliśmy także „certyfikat wagarowicza”, były to wagary z wydziałem Nauk Ścisłych w pierwszy dzień wiosny.

Organizatorem wyjazdu była Pani Edyta Rudnicka, a na „wagary” wybrały się jeszcze Pani Izabela Fiedorczuk, Pani Danuta Kluska i Pani Alina Pomierna.

Edyta Rudnicka

Dodano: 28.03.2018, do kategorii Aktualności

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content