Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze i najradośniejsze z polskich świąt państwowych i narodowych. To dzień wieńczący wysiłek wielu pokoleń Polaków ze wszystkich trzech zaborów, którzy dążyli do odzyskania suwerennego państwa.
11 listopada został ustanowiony świętem państwowym 23 kwietnia 1937 r. na mocy Ustawy o Święcie Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r. Józef Piłsudski przejął z rąk Rady Regencyjnej zwierzchnictwo nad polskim wojskiem.

We wtorek w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie z klasy 2B przypomnieli, jak ważnym dniem w polskiej historii jest 11 listopada.
W przedstawieniu znalazły się również odniesienia do patriotyzmu i wolności narodu. Nie zabrakło także pieśni patriotycznych w wykonaniu naszej wspaniałej młodzieży.

Dnia 10 listopada o godzinie 11.11 społeczność naszej szkoły, włączając się po raz kolejny w ogólnopolską akcję Szkoła do Hymnu, odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego, inaugurując w ten sposób radosne świętowanie 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Narodowe Święto Niepodległości reprezentacja naszej szkoły, na czele z panią dyrektor Marleną Pustołą wzięła udział w lokalnych obchodach tego święta.

Dodano: 16.11.2022, do kategorii Aktualności

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content