DO WAKACJI

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

W czwartek  21 października 2021 r. w naszej Szkole odbyła  się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, przebiegająca pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”.

W pierwszej części spotkania, po słowie wstępnym przedstawionym przez p. Elżbietę Horoszko, odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu  czytali wybrany przez siebie fragment prozy Stanisława Lema.
Jury w składzie:  p. Katarzyna Kot-Szubińska, p. Katarzyna Domańska i p. Elżbieta Horoszko wyłoniło uczennice: Annę  Sielską z kl. IIITWP, Wiktorię Szostek z III TAP i Zuzannę Sosińską  z kl. IIICG, które będą reprezentować Zespół Szkół im. MSC w listopadzie w  Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Medyczną Szkołę Policealną zaprezentuje Wojciech Chilimoniuk.
Następnie p. Elżbieta Ładno nawiązując do tegorocznego hasła MDBSz przedstawiła legendę japońską Momotarő.
Łącznicy z biblioteką na ręce p. Agnieszki Bielakowskiej przekazali dary książkowe od poszczególnych klas, zachęcając do przeczytania nowości. W podziękowaniu otrzymali słodkie co nieco, a wyróżnieni w konkursie nagrody książkowe.
Świętu towarzyszy Kiermasz Taniej Książki.

Zwycięzcom  Konkursu gratulujemy!
Wszystkich czytelników zapraszamy do odwiedzania biblioteki.

Dodano: 26.10.2021, do kategorii Aktualności

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content