Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

W czwartek  21 października 2021 r. w naszej Szkole odbyła  się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, przebiegająca pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”.

W pierwszej części spotkania, po słowie wstępnym przedstawionym przez p. Elżbietę Horoszko, odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu  czytali wybrany przez siebie fragment prozy Stanisława Lema.
Jury w składzie:  p. Katarzyna Kot-Szubińska, p. Katarzyna Domańska i p. Elżbieta Horoszko wyłoniło uczennice: Annę  Sielską z kl. IIITWP, Wiktorię Szostek z III TAP i Zuzannę Sosińską  z kl. IIICG, które będą reprezentować Zespół Szkół im. MSC w listopadzie w  Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Medyczną Szkołę Policealną zaprezentuje Wojciech Chilimoniuk.
Następnie p. Elżbieta Ładno nawiązując do tegorocznego hasła MDBSz przedstawiła legendę japońską Momotarő.
Łącznicy z biblioteką na ręce p. Agnieszki Bielakowskiej przekazali dary książkowe od poszczególnych klas, zachęcając do przeczytania nowości. W podziękowaniu otrzymali słodkie co nieco, a wyróżnieni w konkursie nagrody książkowe.
Świętu towarzyszy Kiermasz Taniej Książki.

Zwycięzcom  Konkursu gratulujemy!
Wszystkich czytelników zapraszamy do odwiedzania biblioteki.

Dodano: 26.10.2021, do kategorii Aktualności

Aktualności

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach

16.04.2024, Aktualności

Kolejny raz uczniowie klas 1A i 3A wraz z opiekunami p. Marią Bartnicką – Wojcicką, p. Małgorzatą Jankowską i p. Aliną Żurawską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

16.04.2024, Aktualności, Konkursy

13 kwietnia 2024 w Radomiu odbył się etap okręgowy XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Czytaj całość

1 miejsce

15.04.2024, Aktualności, Konkursy

Blok weterynaryjny OWIUR 1 miejsce okręgowy etap GABRYSIA ROKICKA 4TW!!!!!!!!

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content