List Kuratorium Oświaty w Warszawie w sprawie szczepień

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa

Warszawa, dn. 30 sierpnia 2021 r.

BKO.0341.1.2021.KS

Dyrektorzy

szkół podstawowych

i ponadpodstawowych

województwa mazowieckiego

Szanowni Państwo,

informuję,że konferencja on-line dla zainteresowanych rodziców, dotycząca szczepień dzieci od 12. roku życia będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00, pod linkiem: https://youtu.be/dv6RCNwlYKk.

Bardzo proszę Państwa o upowszechnienie tej informacji wśród rodziców w Państwa szkołach.

Jednocześnie, w związku z prowadzoną akcją szczepień, przekazuję w załączeniu otrzymany od Narodowego Funduszu Zdrowia – Oddziału Mazowieckiego, wykaz punktów szczepień, zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego (załącznik nr 1).

W załączeniu przekazuję również wykaz pracowników Kuratorium, do których możecie Państwo zgłaszać, zgodnie z właściwością terytorialną, informacje o ewentualnej odmowie współpracy podmiotów medycznych w zakresie szczepień (załącznik nr 2).

Informuję również,że od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy szczepieniadzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Proszę zachęcać rodziców, którzy mają wątpliwości związane ze szczepieniami dzieci, do skorzystania z możliwości zadawania pytań ekspertom.

MAZOWIECKI

WICEKURATOR OŚWIATY

/-/

Dorota Skrzypek

załącznik nr 1

załącznik nr 2

Dodano: 02.09.2021, do kategorii Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności