Kochamy i dbamy o zwierzęta

6 czerwca uczniowie klas II i III szkoły Branżowej I Stopnia wybrali się na wycieczkę, by poszerzyć wiedzę na temat – zwierząt, ptaków i gadów. Młodzi ludzie mieli możliwość zwiedzania sklepu zoologicznego w Mińsku Mazowieckim i wysłuchania lekcji edukacyjnej prowadzonej przez właściciela i pracownika sklepu. Dowiedzieliśmy się, że każde zwierzę ma inne potrzeby, co wynika z prostej przyczyny – przynależności do danego gatunku. Z tego powodu kotami będziemy zajmować się inaczej niż psami, zaś szczurami inaczej aniżeli myszami itp. W praktyce oznacza to przede wszystkim przyzwyczajanie do siebie zwierzaka, zwłaszcza w przypadku małych zwierząt hodowanych w klatkach za pomocą smakołyków, a nie po prostu na siłę biorąc je na ręce.
Nawiązanie pozytywnej więzi ze zwierzęciem, które mamy pod opieką, pozwala nie tylko miło spędzić wspólny czas, ale również znacznie ułatwia profilaktykę, pielęgnację czy wizyty u specjalistów.

Dodano: 11.06.2024, do kategorii Wycieczki

Aktualności

Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęliśmy wakacje

21.06.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ciężką pracę, zaangażowanie i osiągniecia w minionym roku.

Czytaj całość

Wakacje z książką

19.06.2024, Aktualności, Konkursy

Biblioteka ZSMSC i MSP w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów i słuchaczy do udziału w konkursie „Wakacje z książką”.

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content