„Juliusz Słowacki wielkim poetą był”, czyli lekcja polskiego inaczej…

21 lutego gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru FORMA ze spektaklem „Ferdydurke”. Przy skromnej scenografii, specyficznej charakteryzacji aktorów i w skondensowanej formie uczniowie klas 3a, 3b, 3c i 4Tw  mieli okazję zobaczyć w aktorskim wykonaniu Gombrowiczowskie wyobrażenie na temat FORMY. Ta zawsze jest wynikiem postaw, jakie przybieramy wobec innych ludzi i jakie ci ludzie przybierają wobec nas. Jest to więc sztuczna konwencja, gra pozorów, które jednostka przyjmuje jako wzór zachowania… Według Gombrowicza wszyscy udają przed wszystkimi, każdy gra, nikt nie jest z nikim szczery…  Ten spektakl także koncentrował się wokół tego podstawowego życiowego zagadnienia, a jego dodatkowym atutem były maski, które doskonale obrazowały proces powstawania stereotypowych klisz, utrudniających nam codzienną komunikację….

Przedstawienie było dynamiczne, czasem zaskakujące i potwierdziło naszą opinię, że… „Gombrowicz wielkim pisarzem był”…

Dodano: 22.02.2018, do kategorii Aktualności

Aktualności

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Mińskiego

23.05.2024, Aktualności, Sport w Naszej Szkole

21 maja 2024 r. na stadionie miejskim przy ul. Budowlanej nasza młodzież rywalizowała w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Mińskiego.

Czytaj całość

Zarejestruj się

16.05.2024, Aktualności

Rekrutacja 2024/2025 Rejestracja kandydata odbywa się przez adres strony zamieszczony poniżej: Wypełniamy  wniosek o przyjęcie do szkoły:  https://minskmazowiecki.edu.com.pl/kandydat

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content