„Jesteśmy Europą” – piknik europejski 1 maja 2024

Obecność w Unii Europejskiej to wiele korzyści dla całej Polski i poszczególnych regionów. Przez 20 lat naszego członkostwa w UE w całej Polsce, na Mazowszu i w naszym mieście zaszło wiele zmian, dzięki którym podniósł się komfort życia mieszkańców. Dzięki pomocy z Unii Europejskiej  poprawiły się warunki komunikacyjne, rozwinął się niskoemisyjny transport, przeprowadzono liczne termomodernizacje budynków, powstały nowe przestrzenie zielone. Zrealizowaliśmy wiele programów edukacyjnych i kulturalnych.

Bycie częścią europejskiej wspólnoty ma jednak nie tylko wymiar materialny. To przede wszystkim pielęgnowanie wspólnych wartości takich jak godność, wolność, demokracja, równość, prawa człowieka, różnorodność, tolerancja, sprawiedliwość i solidarność.

W naszym mieście działa Punkt EUROPE DIRECT, który z ramienia Komisji Europejskiej przybliża europejskie zagadnienia i zachęca mieszkańców do udziału w debatach na temat przyszłości UE.

Rada Europy doceniła działania Mińska Mazowieckiego przyznając miastu trzy wyróżnienia w ramach Nagrody Europy. W 2022 roku Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyznało naszemu miastu nagrodę „Plaque of Honour”.

1 maja będziemy wspólnie świętować 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy mińską społeczność do udziału w pikniku europejskim „Jesteśmy Europą”.

Wyruszcie z nami w podróż po Europie, poznając europejskie wartości i kraje, z którymi mamy partnerskie relacje: Francję, Czechy, Litwę i Ukrainę. W programie pikniku będą między innymi międzykulturowe animacje, piosenki i tańce z młodzieżą z miast partnerskich, Centrum Młodzieżowego Międzyczas i mińskich Klubów EPAS. Będą także warsztaty kulinarne i fotobudka w stylu retro z Muzeum Ziemi Mińskiej, animacje z Miejską Biblioteką Publiczną, a także Mińsk Mazowiecki w technologii VR w namiocie Miejskiego Domu Kultury, a w parku będzie kursował tricykl.

Uczestnicy pikniku będą zbierać pieczątki na podróżnym bilecie, a na koniec odbiorą nagrodę!

Piknik zakończymy europejskim hymnem, kolorową niespodzianką i radosnym koncertem MM Big Band w amfiteatrze MDK.

Nie może Was tam zabraknąć!

1 maja 2024 r. – plac przed Pałacem Dernałowiczów

  • godz. 15.00 – 17.30 animacje piknikowe
  • godz. 17.30 – hymn i kolorowa niespodzianka
  • godz. 18.00 – koncert MM Big Band

Do zobaczenia!

Anna Rokicka

Dodano: 25.04.2024, do kategorii Aktualności

Aktualności

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Mińskiego

23.05.2024, Aktualności, Sport w Naszej Szkole

21 maja 2024 r. na stadionie miejskim przy ul. Budowlanej nasza młodzież rywalizowała w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Mińskiego.

Czytaj całość

Zarejestruj się

16.05.2024, Aktualności

Rekrutacja 2024/2025 Rejestracja kandydata odbywa się przez adres strony zamieszczony poniżej: Wypełniamy  wniosek o przyjęcie do szkoły:  https://minskmazowiecki.edu.com.pl/kandydat

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content