Inauguracja programu EPAS

Dnia 28 października 2022 r.  w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Mińsku Mazowieckim  odbyła się  uroczysta inauguracja programu dla młodzieży, realizowanego przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce: EPAS (European Parliament Ambassador School Programme) – Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego. Pani Dyrektor Marlena Pustoła z dumą podkreślała w swoim wystąpieniu, że „Chemik” jest pierwszą placówką w powiecie mińskim i zarazem 11 w województwie mazowieckim, która zakwalifikowała się do uczestnictwa w projekcie w roku szkolnym 2022/2023.
W uroczystości wzięli udział znamienici goście, wśród których znalazł się przedstawiciel  Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie, Pan Zbigniew Sabat oraz przedstawiciele władz lokalnych: Wicestarosta Powiatu Mińskiego Pan Witold Kikolski, Zastępczyni Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pani Eliza Bujalska, kierownik Punktu Europa Direct Mińsk Mazowiecki, Rani Powiatu Mińskiego Pani Katarzyna Gańko, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu oraz Pan Leszek Celej, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej. W inauguracji wzięli udział również Dyrektorzy mińskich szkół podstawowych oraz delegacje uczniów, członków Szkolnych Klubów Europejskich wraz z opiekunami.
Program jest dedykowany dla szkół ponadpodstawowych, a w szczególności techników i szkół branżowych. Ma on na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia doświadczenie, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich. Jest to kolejna inicjatywa promująca wartości europejskie. Solidarność, sprawiedliwość, niedyskryminacja i równość – to przekaz etiudy przygotowanej przez młodzież szkoły, która dopełniła części artystycznej uroczystości.

Anna Rokicka

Dodano: 10.11.2022, do kategorii Aktualności

Aktualności

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach

16.04.2024, Aktualności

Kolejny raz uczniowie klas 1A i 3A wraz z opiekunami p. Marią Bartnicką – Wojcicką, p. Małgorzatą Jankowską i p. Aliną Żurawską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

16.04.2024, Aktualności, Konkursy

13 kwietnia 2024 w Radomiu odbył się etap okręgowy XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Czytaj całość

1 miejsce

15.04.2024, Aktualności, Konkursy

Blok weterynaryjny OWIUR 1 miejsce okręgowy etap GABRYSIA ROKICKA 4TW!!!!!!!!

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content