DO WAKACJI

III Powiatowy Konkurs Literacki ODCIENIE

Zapraszam Was do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie Literackim „Odcienie” ( w języku polskim). Każdy, kto pisze lub coś mu gra w duszy i chciałby się tym podzielić z innymi, każdy, kto chce wyrazić swoje poglądy, nadzieje, rozczarowania, niepewności czy też podzielić się własnym spojrzeniem na życie, każdy, kto nie zgadza się ze światem, a może ma dla niego radę, niech bierze długopis czy otwiera komputer i pisze. W konkursie tym może wziąć udział również młodzież od VII klasy wzwyż oraz wszyscy dorośli zamieszkujacy powiat miński – Wasi rodzice, dziadkowie, ciocie, sąsiedzi, koleżanki, koledzy, rodzeństwo … Zachęćcie ich do tego, opowiedzcie o naszym Konkursie. Gdzieś między nami znajdują się przyszli pisarze, poeci, zwycięzcy nagród – może Nobla, ale przede wszystkim Ci, którzy mają wiele do powiedzenia i chcą zmieniać świat. Bo to Wy będziecie go tworzyli, to Wy będziecie – już niedługo – nadawali kształt codzienności, wprowadzali swoje idee i wartości w życie, a inni będą z tego czerpali lub nie, buntowali się lub dodawali swoje widzenie tego, co dookoła. Wasz głos to przyszłość świata!

Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu – co, gdzie, kiedy itp.

DO POBRANIA

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA – ucznia

KARTA ZGŁOSZENIA – dorosłego mieszkańca powiatu Mińsk Mazowiecki

Pozdrawiam

Marzena Kruszewska

III Powiatowy Konkurs Literacki ODCIENIE organizowany pod patronatem Starosty Powiatu Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki Antoniego Janusza Piechoskiego, Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego

REGULAMIN KONKURSU ( wyciąg)

W KONKURSIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ WSZYSCY MIESZKAŃCY POWIATU MIŃSKIEGO OD VII KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. Konkurs zorganizowano dla osób zamieszkujących powiat, gminę i miasto Mińsk Mazowiecki w trzech kategoriach, by dać możliwość wypowiedzi jak najszerszemu gronu mieszkańców:

a/ KATEGORIA I – uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych

b/ KATEGORIA II – uczniowie szkół średnich wszystkich typów o

c/ KATEGORIA III – pozostali dorośli mieszkańcy zamieszkujący powiat, gminę i miasto Mińsk Mazowiecki.

2. Nadesłane prace muszą być pracami własnymi autorów, niepublikowanymi ani nagradzanymi wcześniej.

Temat Konkursu:

”W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.”

Autor może swobodnie go rozumieć, a także nadać własny tytuł swojemu utworowi.

3. Forma pracy: opowiadanie, dziennik, wywiad, list, kartka z pamiętnika, rozprawka, artykuł, felieton, baśń, nowela.

4. Forma przygotowania prac do przekazania:

– KATEGORIA I i II – uczniowie podają imię, nazwisko, nazwę szkoły i klasę

– KATEGORIA III – pozostali uczestnicy Konkursu podają imię, nazwisko i adres;

6. Prace należy przesłać :

a/ w formie wydruku komputerowego ( nasi uczniowie przynoszą prace do sekretariatu ) w 3 egzemplarzach ( na egzemplarzach proszę NIE WPISYWAĆ danych autora) z dopiskiem na kopercie: ODCIENIE; w kopercie prosimy również umieścić Kartę Zgłoszenia i całość przesłać na adres:

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie

05-300 Mińsk Mazowiecki,

ul. 1 PLM Warszawa 1

oraz

b/ w formie elektronicznej z danymi autora na adres (nasi uczniowie również przesyłają elektronicznie): konkursodcienie@gmail.com

7.Termin nadsyłania prac konkursowych razem z Kartą Zgłoszenia:

3 kwietnia – 25 kwietnia 2023r. Decyduje data stempla pocztowego.

8. Jeden autor może nadesłać jeden utwór.

9. Brak limitu ilości nadsyłanych prac z danej szkoły.

10. Objętość pracy zgłoszonej na Konkurs ( +/- 10% – prace innej długości będą dyskwalifikowane):

a/ uczniowie klas VII i VIII – wymagane 5.000 – 9.000 znaków ze spacjami ok. 3 do 5 stron znormalizowanego maszynopisu.

b/ uczniowie szkół średnich i pozostali mieszkańcy powiatu

– 8.000 – 15.000 ze spacjami – od ok. 4,5 stron do 8,5 stron znormalizowanego maszynopisu.

Znormalizowany maszynopis: tekst napisany czcionką Times New Roman o wielkości 12 punktów – 1 strona – ok.1.800 znaków ze spacjami.

Tekst należy wydruować jednostronnie

Ogłoszenie wyników Konkursu: 2 czerwca 2023r.

– w czasie uroczystości rozdania nagród w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie

Nagrody:

– sprzęt multimedialny,

– bony podarunkowe,

– nagrody książkowe

– dyplomy

– inne nagrody

ZAPRASZAMY!

 

Dodano: 27.03.2023, do kategorii Aktualności, Konkursy

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content