III Gala Samorządu Uczniowskiego

14 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się III Gala Samorządu Uczniowskiego, na której zostały rozdane Karty Marii.
W uroczystości uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim – inspektor Sławomir Rogowski, major Przemysław Pawełski reprezentujący płk. pilota Krzysztofa Stobieckiego – dowódcę 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Barczącej, Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej bryg. Artur Zalewski, Starszy  specjalista ds. pracowniczych Nadleśnictwa Mińsk – p. Małgorzata Czarnecka, Specjalista Służby Leśnej ds. Hodowli lasu – p. Jakub Górecki, Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie – Marlena Pustoła, Grono Pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły oraz laureaci Powiatowego Konkursu Fotograficznego Rola i Życie Drzew pod Honorowym patronatem Starosty Mińskiego i Nadleśnictwa Mińsk.
Gala rozpoczęła się koncertem orkiestry dętej, który wprawił wszystkich w zachwyt. W  tym roku część artystyczna składała się z trzech części: Mgła, Prawda i Kłamstwo. Myślą przewodnią spektaklu była wolność. W trakcie występu uczniowie nawiązali do obchodów 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino, uznawanej za jedną z najbardziej zaciętych w czasie II wojny światowej. Postawa polskich żołnierzy i ich ofiara w trakcie tych walk jest przykładem życia w prawdzie i w zgodzie ze swoimi ideałami.
W tym roku uczniowie przyznali dwie Karty Marii dla uczniów wyróżniających się działalnością na rzecz szkoły – Basi Rumak i Jankowi Jaworskiemu.
Gościem specjalnym Gali była pani Paulina Mikuła – polska osobowość internetowa, managerka, autorka popularnego vloga o języku polskim. Rozmowa z panią Mikułą nie tylko odkryła przed nami czarne i białe strony prowadzenia mediów społecznościowych, ale także zmusiła nas do refleksji nad naszymi wyborami życiowymi.

Fot. Marlena Jarzębska-Sado

Dodano: 17.06.2024, do kategorii Aktualności, Wycieczki

Aktualności

Karty rekrutacyjne

18.07.2024, Aktualności

Uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych prosimy o wypełnienie i dostarczenia wraz z dokumentami poniższych kart rekrutacyjnych: Technik weterynarii Technik ochrony środowiska Technik leśnik Technik analityk ze specjalnością kryminologia i analiza kryminalna Liceum Ogólnokształcące […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Matury poprawkowe – sierpień 2024 r.

17.07.2024, Aktualności

Harmonogram matur poprawkowych sierpień 2024 Anna Rokicka

Anna Rokicka

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content