II pilotażowy program „Aktywny Samorząd”

UWAGA MATURZYŚCI

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do skorzystania z pomocy
w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym
w ramach modułu II pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z programu mogą skorzystać osoby, które:

• posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,

• pobierają naukę w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym /dzienny lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

W module II programu nie mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne, które posiadają wymagalne zobowiązania wobec PFRON lub wobec Realizatora programu.

Termin składania wniosków:

• dnia 30 marca 2018 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018),

• dnia 10 października 2018 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/2019).

Szczegółowe informacje dostępne są:

• pod numerem telefonu PCPR (0-25) 756-40-23

Dodano: 05.03.2018, do kategorii Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności