Fotografujemy zjawiska fizyczne i chemiczne w CHEMIKU

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Fotografujemy zjawiska fizyczne i chemiczne w CHEMIKU

Konkurs ma na celu:

• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,
  • stwarzanie uczniom możliwości osiągnięcia sukcesu,
  • wzbogacenie form pracy z uczniami.

Regulamin konkursu „Fotografujemy zjawiska fizyczne” :

1.Celem konkursu jest popularyzacja fizyki oraz umiejętność dostrzegania jej praw w zjawiskach zachodzących w środowisku człowieka.

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie liceum , technikum i szkoły branżowej.
  2. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:
  • I – Fotografia (zdjęcie pojedyncze).
  • II – Obserwacja zjawiska – seria zdjęć.
  • III – Doświadczenie – seria zdjęć.

4.Fotografie zjawisk fizycznych powinny być opatrzone tytułem związanym z nazwą zjawiska oraz krótkim opisem zjawiska z podaniem miejsca i daty wykonania fotografii.

5.Prace należy składać do komisji konkursowej w formie odbitek na papierze o minimalnym formacie 15 cm × 21 cm z dołączonym opisem i tytułem. Prosimy o nie pisanie na odwrocie fotografii. Autorem pracy może być tylko jeden uczeń.

6.Prace konkursowe należy wysłać lub dostarczyć do Organizatora Konkursu nauczycieli chemii – Dorota Michalczyk lub Marleny Jarzębskiej. Prace można dostarczyć pocztą na adres szkoły z dopiskiem – KONKURS FOTOGRAFICZNY.

7.Kryteria oceniania: – oryginalność pomysłu zdjęcia: do 20 pkt. – opis zjawiska fizycznego prezentowanego na zdjęciu: do 30 pkt. – strona artystyczna fotografii: do 10 pkt

8.Maksymalna ocena za pracę 60 pkt.

9.Autorom nagrodzonych prac zostaną wręczone dyplomy.

10.Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo nieodpłatnej publikacji prac konkursowych na prezentacjach, wystawach lub w Internecie.

11.Prosimy uczniów biorących udział w konkursie o zachowanie negatywów lub oryginałów zdjęć cyfrowych zgłoszonych prac.

12.Termin rozstrzygnięcia konkursu i ogłoszenia wyników: 22 lutego 2021 r. Dodatkowe informacje na temat Konkursu można uzyskać u Organizatora.

Organizator konkursu: nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych

Dorota Michalczyk i Marlena Jarzębska.

Serdecznie zapraszamy do udziału młodych fizyków i fotografów.

Powodzenia!

Dodano: 20.01.2021, do kategorii Aktualności, Konkursy

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Biologii Uniwersytetu w Siedlcach

16.04.2024, Aktualności

Kolejny raz uczniowie klas 1A i 3A wraz z opiekunami p. Marią Bartnicką – Wojcicką, p. Małgorzatą Jankowską i p. Aliną Żurawską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

16.04.2024, Aktualności, Konkursy

13 kwietnia 2024 w Radomiu odbył się etap okręgowy XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

1 miejsce

15.04.2024, Aktualności, Konkursy

Blok weterynaryjny OWIUR 1 miejsce okręgowy etap GABRYSIA ROKICKA 4TW!!!!!!!!