Europejski Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków

Nasza szkoła jako Ambasador Parlamentu Europejskiego w ramach programu EPAS i Dnia Języków Obcych wzięła udział w zajęciach w Instytucie Cervantesa.

Klasa IVBP z opiekunami panią Moniką Krakowiak oraz Joanną Müller wyjechała do Warszawy, by wziąć udział w niestandardowych lekcjach języków obcych „Willkommen bei den Bayern” – język niemiecki z Goethe-Institut oraz „Sveiki! Porozmawiajmy po litewsku!” / Język litewski z Wydziałem Bałtystyki UW i Litewskim Instytutem Kultury.
Po lekcjach można było odwiedzić stoiska informacyjne 10 instytutów językowych, porozmawiać z native speakerami, wziąć udział w językowym quizie z upominkami oraz odwiedzić kawiarenkę językową i spróbować m.in. bawarskich precli.
Oto komentarze uczestników:
„Wycieczka bardzo nam się podobała, bawiłyśmy się super. Jesteśmy zadowolone, że mogłyśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Było warto! Każdy był bardzo miły i przyjemny. Panowie z którymi miałyśmy lekcje byli super. Nauczyłyśmy się podstaw litewskiego i bawarskiego za co jesteśmy bardzo wdzięczne.”
„Wycieczka nam się bardzo podobała. Ciekawe zajęcia o języku litewskim oraz bawarskim. Pouczający quiz z świetnymi nagrodami.”
„Lekcje języków bardzo nam się podobały. Pomimo, że nie były długie, to dowiedzieliśmy się wielu rzeczy. Oby było więcej takich wycieczek.”

Marta Zaborowska

Dodano: 26.09.2022, do kategorii Aktualności

Aktualności

A tak wyglądał dzień otwarty w naszej szkole!

10.04.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

Czytaj całość

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

10.04.2024, Aktualności, Sport w Naszej Szkole

W poniedziałek oraz wtorek odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej.

Czytaj całość

Dąb Pamięci aspiranta Piotra Załęskiego

05.04.2024, Aktualności

3 kwietnia na terenie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Mińsku Mazowieckim odbył się uroczysty apel z okazji posadzenia Dębu Pamięci oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej aspiranta Piotra Załęskiego. Funkcjonariusz Policji Państwowej został zamordowany przez NKWD […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content