Europejski Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków

Nasza szkoła jako Ambasador Parlamentu Europejskiego w ramach programu EPAS i Dnia Języków Obcych wzięła udział w zajęciach w Instytucie Cervantesa.

Klasa IVBP z opiekunami panią Moniką Krakowiak oraz Joanną Müller wyjechała do Warszawy, by wziąć udział w niestandardowych lekcjach języków obcych „Willkommen bei den Bayern” – język niemiecki z Goethe-Institut oraz „Sveiki! Porozmawiajmy po litewsku!” / Język litewski z Wydziałem Bałtystyki UW i Litewskim Instytutem Kultury.
Po lekcjach można było odwiedzić stoiska informacyjne 10 instytutów językowych, porozmawiać z native speakerami, wziąć udział w językowym quizie z upominkami oraz odwiedzić kawiarenkę językową i spróbować m.in. bawarskich precli.
Oto komentarze uczestników:
„Wycieczka bardzo nam się podobała, bawiłyśmy się super. Jesteśmy zadowolone, że mogłyśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Było warto! Każdy był bardzo miły i przyjemny. Panowie z którymi miałyśmy lekcje byli super. Nauczyłyśmy się podstaw litewskiego i bawarskiego za co jesteśmy bardzo wdzięczne.”
„Wycieczka nam się bardzo podobała. Ciekawe zajęcia o języku litewskim oraz bawarskim. Pouczający quiz z świetnymi nagrodami.”
„Lekcje języków bardzo nam się podobały. Pomimo, że nie były długie, to dowiedzieliśmy się wielu rzeczy. Oby było więcej takich wycieczek.”

Marta Zaborowska

Dodano: 26.09.2022, do kategorii Aktualności

Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Czytaj całość

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności

Egzaminy poprawkowe sierpień 2024r Izabela Chłopik

Izabela Chłopik

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content