BODY WORLDS VITAL

O czym jest wystawa BODY WORLDS VITAL w PKiN mogli przekonać się 10.02.2023 uczniowie klasy 3A i 3C z opiekunami panią vice dyrektor Izabelą Chłopik, panią Katarzyną Wiąckiewicz i panią Jolantą Zwierzchowską.

A wystawa jak trójwymiarowy atlas anatomii, przedstawia rzeczywisty obraz ludzkiego ciała widziany od wewnątrz z wszelkimi szczegółami, stanowi również zwierciadło naszego stylu życia.
Przedstawione eksponaty ciał ludzkich spreparowanych nowatorską metodą plastynacji, odkrytą przez doktora anatomii Guntera von Hagensa, celebrują doskonałość ludzkiego ciała, jego złożoność i jednocześnie kruchość.
Wystawa ma charakter edukacyjny – inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił. Znaleźliśmy tam wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia. Zobaczyliśmy, jak palenie papierosów wpływa negatywnie na płuca, jak nadmierny poziom cholesterolu zwęża tętnice, jak wyglądają stwardniałe tętnice. Mogliśmy porównać zdrowe narządy tj. mózg, nerki, wątrobę z narządami ze zmianami nowotworowymi. Zobaczyliśmy, jak wygląda powiększona śledziona u chorych na białaczkę. Zobaczyliśmy, jak wygląda unaczynienie mózgu, ręki, nerki.
Wystawa zrobiła na nas duże wrażenie i stała się przyczyną refleksji. To jak żyjemy, co robimy dla siebie a czego nie robimy, to czy jemy warzywa czy słodycze, czy wykonujemy ćwiczenia fizyczne czy nie – wszystko ma na nas wpływ i od nas zależy jaki, pozytywny lub negatywny.
My wybraliśmy, a Ty?

Dodano: 26.02.2023, do kategorii Aktualności

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content