DO WAKACJI

BODY WORLDS VITAL

O czym jest wystawa BODY WORLDS VITAL w PKiN mogli przekonać się 10.02.2023 uczniowie klasy 3A i 3C z opiekunami panią vice dyrektor Izabelą Chłopik, panią Katarzyną Wiąckiewicz i panią Jolantą Zwierzchowską.

A wystawa jak trójwymiarowy atlas anatomii, przedstawia rzeczywisty obraz ludzkiego ciała widziany od wewnątrz z wszelkimi szczegółami, stanowi również zwierciadło naszego stylu życia.
Przedstawione eksponaty ciał ludzkich spreparowanych nowatorską metodą plastynacji, odkrytą przez doktora anatomii Guntera von Hagensa, celebrują doskonałość ludzkiego ciała, jego złożoność i jednocześnie kruchość.
Wystawa ma charakter edukacyjny – inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił. Znaleźliśmy tam wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia. Zobaczyliśmy, jak palenie papierosów wpływa negatywnie na płuca, jak nadmierny poziom cholesterolu zwęża tętnice, jak wyglądają stwardniałe tętnice. Mogliśmy porównać zdrowe narządy tj. mózg, nerki, wątrobę z narządami ze zmianami nowotworowymi. Zobaczyliśmy, jak wygląda powiększona śledziona u chorych na białaczkę. Zobaczyliśmy, jak wygląda unaczynienie mózgu, ręki, nerki.
Wystawa zrobiła na nas duże wrażenie i stała się przyczyną refleksji. To jak żyjemy, co robimy dla siebie a czego nie robimy, to czy jemy warzywa czy słodycze, czy wykonujemy ćwiczenia fizyczne czy nie – wszystko ma na nas wpływ i od nas zależy jaki, pozytywny lub negatywny.
My wybraliśmy, a Ty?

Dodano: 26.02.2023, do kategorii Aktualności

Aktualności

Szkolny Konkurs „Życzenia dla Szkoły z okazji jej urodzin”

19.09.2023, Aktualności

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Czas trwania konkursu: 20.09-1.10.2023 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez zespół klasowy pracy, spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Wyprawka szkolna

11.09.2023, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., poz. […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content