155 lat temu urodziła się „uczona wszech czasów” – Maria Skłodowska–Curie – 7 listopada w naszej szkole

„Im bardziej się człowiek starzeje, tym mocniej czuje, że umiejętność cieszenia się chwilą bieżącą jest cennym darem podobnym do stanu łaski”.

7 listopada w naszej szkole miała miejsce podwójna uroczystość. Dzień urodzin patrona szkoły to jednocześnie święto wszystkich uczniów oraz dzień uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych. W czasie apelu pierwszoklasiści złożyli obietnicę dbać o dobre imię swojej szkoły. Tego dnia uczniowie klas starszych przekazują opiekę nad sztandarem pełnoprawnym już uczniom klas pierwszych.
Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której znalazły się scenki przypominające najważniejsze momenty z życia Mari Skłodowskiej-Curie, niezwykłej kobiety – naszej patronki.
Część artystyczną przygotowali uczniowie kas pierwszych: 1A, 1B, 1D i 1TW.

Dodano: 07.11.2022, do kategorii Aktualności

A tak wyglądał dzień otwarty w naszej szkole!

10.04.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

10.04.2024, Aktualności, Sport w Naszej Szkole

W poniedziałek oraz wtorek odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej.

Dąb Pamięci aspiranta Piotra Załęskiego

05.04.2024, Aktualności

3 kwietnia na terenie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Mińsku Mazowieckim odbył się uroczysty apel z okazji posadzenia Dębu Pamięci oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej aspiranta Piotra Załęskiego. Funkcjonariusz Policji Państwowej został zamordowany przez NKWD […]