Zaproszenie na szkolenie

Link do Transmisji

KONFERENCJA

Zauważ, usłysz, działaj… – jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym?

Termin: 28 lutego 2023 r. godz. 12.00 – 16.00

Miejsce:

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9

Przebieg:

11.00 – 11.55

Rejestracja uczestników

 

1. 12.00 – 12.20 Otwarcie konferencji Pani Aurelia Michałowska,   Mazowiecki Kurator Oświaty
2. 12.20 – 13.00 Zanim trafimy do specjalisty – najczęściej występujące u dzieci i młodzieży zaburzenia i choroby psychiczne – profilaktyka i wczesna interwencja

Pan Cezary Żechowski,

lekarz psychiatra i psychoterapeuta psychoanalityczny dzieci i młodzieży oraz dorosłych, superwizor. Kierownik Centrum zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddziału dziennego rehabilitacji psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej

3. 13.00 – 13.40 Rola rodziców/dorosłych w zapobieganiu kryzysom i rozwojowi depresji

Pani Agnieszka Zaremba,

Dyrektor  Poradni Specjalistycznej Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP w Warszawie, psycholog, psychoterapeutka, trenerka, realizatorka programów profilaktycznych

4. 13.40 – 14.10 Jak pracować z uczniem z problemami psychicznymi w szkole? – dobre praktyki

Pani Magdalena Tarkowska, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mazowieckim Centrum

Neuropsychiatrii w Józefowie

14.10 – 14.25 Przerwa
5. 14.25 – 15.05 Pierwsza pomoc emocjonalna w szkole

Pani Alicja Ziemska, starszy wizytator w Wydziale

Wychowania i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Warszawie, logoterapeuta,

certyfikowany konsultant Metody One

Brain – odblokowania stresu emocjonalnego, lider Family

Connections

6. 15.05 – 15.45 Zachowania samobójcze – fakty i mity – jak pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie presuicydalnym?

Pani Lucyna Kicińska, suicydolog, ekspert w Biurze ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, pedagog w XLI Liceum

Ogólnokształcącym im. Joachima

Lelewela w Warszawie

7. 15.45 – 16.00 Podsumowanie konferencji Pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty

Cele:

  1. Przeciwdziałanie występującym zagrożeniom dzieci i młodzieży.
  2. Uwrażliwienie rodziców i kadry pedagogicznej na niepokojące zachowania dzieci.
  3. Upowszechnienie skutecznych rozwiązań profilaktycznych.

Prelegenci:

  1. Pan Cezary Żechowski – dr n. med. lekarz psychiatra i psychoterapeuta psychoanalityczny dzieci i młodzieży oraz dorosłych, superwizor, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par oraz Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego. Kierownik Katedry Psychologii Klinicznej UKSW. Wykładowca, m.in. na Uniwersytecie Warszawskim i w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży. Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz oddziału dziennego rehabilitacji psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Wolskim im.  dr Anny Gostyńskiej.
  2. Pani Lucyna Kicińska, suicydolog, ekspert ds. zapobiegania samobójstwom, ekspert w Biurze ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, pedagog w XLI Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Warszawie. Od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi specjalizującymi się w pomocy telefonicznej i online dzieciom i dorosłym w trudnych sytuacjach życiowych. Członkini Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Zespołu Roboczego ds. Prewencji Samobójstw i Depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia. Przewodnicząca Zespołu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w XLI LO im. J. Lelewela w Warszawie. Ekspertka Biura ds. Zapobiegania Samobójstwom w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Współpracuje z uczelniami wyższymi, szkołami, ośrodkami badawczymi oraz wydawnictwami. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, wzmacniania potencjału dzieci i nastolatków, przeciwdziałania przemocy, profilaktyki ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży, zapobiegania autoagresji i samobójstwom. Jest autorką wielu narzędzi edukacyjnych z zakresu zdrowia psychicznego.
  3. Pani Agnieszka Justyna Zaremba, Dyrektor Poradni Specjalistycznej Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP w Warszawie, psycholog, psychoterapeutka, trenerka, realizatorka programów profilaktycznych.
  4. Pani Magdalena Tarkowska, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie,
  5. Pani Alicja Ziemska, starszy wizytator w Wydziale Wychowania i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Warszawie, koordynator ds. zdrowia psychicznego, logoterapeuta, certyfikowany konsultant Metody One Brain – odblokowania stresu emocjonalnego, lider Family Connections.

Adresaci:

  1. Rodzice
  2. Kadra pedagogiczna szkół, placówek.

2

 

 

Dodano: 27.02.2023, do kategorii Aktualności

Aktualności

Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęliśmy wakacje

21.06.2024, Aktualności

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ciężką pracę, zaangażowanie i osiągniecia w minionym roku.

Czytaj całość

Wakacje z książką

19.06.2024, Aktualności, Konkursy

Biblioteka ZSMSC i MSP w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów i słuchaczy do udziału w konkursie „Wakacje z książką”.

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content