Finał Ogólnopolskiego Konkursu Antropogeniczne Zmiany Środowiska
22 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Antropogeniczne Zmiany Środowiska pod Honorowym Patronatem Starosty Mińskiego, Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, Uniwersytetu w Siedlcach, Nadleśnictwa Mińsk i Nadleśnictwa Łochów.
W uroczystej inauguracji finału uczestniczyli: wicestarosta Powiatu Mińskiego p. Witold Kikolski, przedstawiciele Uniwersytetu w Siedlcach – dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych profesor uczelni dr hab. Cezary Sempruch, prof. dr hab. Jan Artur Goławski,
profesor uczelni dr hab. Jolanta Marciniuk, dr Barbara Patoleta, a także Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów p. Bogusław Piątek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mińsk p. Piotr Serafin, Rzecznik Prasowy Nadleśnictwa Mińsk p. Izabela Kaźmierska oraz w zastępstwie prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim p. Iwona Stosio-Jezierska.
Przeciwdziałanie zmianom klimatu, które mogą prowadzić do wielu niekorzystnych skutków, jest jednym z najpoważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi ludzkość w bieżącym stuleciu.
Aby coś zmienić – trzeba zauważyć problem. Idea ta była myślą przewodnią tego konkursu.
W trakcie finału zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wyników swoich badań terenowych nawiązujących do tematyki konkursu. Uczestnicy mieli też szansę na indywidualne rozmowy z członkami Jury w trakcie sesji posterowej.
W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych regionów Polski, którzy w trakcie swoich wystąpień poruszyli wiele ważnych zagadnień związanych z zagrożeniami dla środowiska.
A oto wyniki:
I miejsce – Michał Paziewki z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce Letnisko, temat pracy – Antropogeniczne zmiany środowiska leśnego;
II miejsce – Marcelina Olejnicka z Technikum Leśnego w Białowieży, temat pracy – Porosty w mojej okolicy. Badanie stopnia zanieczyszczenia dwutlenkiem siarki;
III miejsce – Natalia Potęga z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, temat pracy – Wpływ natężenia ruchu drogowego na poziom hałasu w Mińsku Mazowieckim;
W konkursie przyznano też 2 wyróżnienia dla: Natalii Krawczak z Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy, temat pracy Stężenie Ozonu na terenie miasta Bydgoszcz oraz dla Mileny Bieli ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach, temat pracy – Hałda Skalny w Łaziskach Górnych i jej antropogeniczny wpływ na środowisko.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Dodano: 27.03.2024, do kategorii Aktualności, Konkursy