Finał Ogólnopolskiego Konkursu Antropogeniczne Zmiany Środowiska

22 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Antropogeniczne Zmiany Środowiska pod Honorowym Patronatem Starosty Mińskiego, Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, Uniwersytetu w Siedlcach, Nadleśnictwa Mińsk i Nadleśnictwa Łochów.
W uroczystej inauguracji finału uczestniczyli: wicestarosta Powiatu Mińskiego p. Witold Kikolski, przedstawiciele Uniwersytetu w Siedlcach – dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych profesor uczelni dr hab. Cezary Sempruch, prof. dr hab. Jan Artur Goławski,
profesor uczelni dr hab. Jolanta Marciniuk, dr Barbara Patoleta, a także Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów p. Bogusław Piątek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mińsk p. Piotr Serafin, Rzecznik Prasowy Nadleśnictwa Mińsk p. Izabela Kaźmierska oraz w zastępstwie prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim p. Iwona Stosio-Jezierska.
Przeciwdziałanie zmianom klimatu, które mogą prowadzić do wielu niekorzystnych skutków, jest jednym z najpoważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi ludzkość w bieżącym stuleciu.
Aby coś zmienić – trzeba zauważyć problem. Idea ta była myślą przewodnią tego konkursu.
W trakcie finału zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wyników swoich badań terenowych nawiązujących do tematyki konkursu. Uczestnicy mieli też szansę na indywidualne rozmowy z członkami Jury w trakcie sesji posterowej.
W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych regionów Polski, którzy w trakcie swoich wystąpień poruszyli wiele ważnych zagadnień związanych z zagrożeniami dla środowiska.
A oto wyniki:
I miejsce – Michał Paziewki z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce Letnisko, temat pracy – Antropogeniczne zmiany środowiska leśnego;
II miejsce – Marcelina Olejnicka z Technikum Leśnego w Białowieży, temat pracy –  Porosty w mojej okolicy. Badanie stopnia zanieczyszczenia dwutlenkiem siarki;
III miejsce – Natalia Potęga z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, temat pracy – Wpływ natężenia ruchu drogowego na poziom hałasu w Mińsku Mazowieckim;
W konkursie przyznano też 2 wyróżnienia dla: Natalii Krawczak z Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy, temat pracy Stężenie Ozonu na terenie miasta Bydgoszcz oraz dla Mileny Bieli  ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach, temat pracy – Hałda Skalny w Łaziskach Górnych i jej antropogeniczny wpływ na środowisko.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dodano: 27.03.2024, do kategorii Aktualności, Konkursy

Aktualności

Wyprawka szkolna

11.07.2024, Aktualności

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025 (Dz. U. 2023r., […]

Anna Rokicka

Czytaj całość

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów niepełnosprawnych.

08.07.2024, Aktualności

Celem Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025

Czytaj całość

Egzaminy poprawkowe 2024r.

03.07.2024, Aktualności

Egzaminy poprawkowe sierpień 2024r Izabela Chłopik

Izabela Chłopik

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content