DO KOŃCA WAKACJI !!!

KONKURS GB USA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Marii Skłodowskiej – Curie

w Mińsku Mazowieckim

zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu Mińsk Mazowiecki do udziału w

VI  POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O  KRAJACH ANGIELSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO Wielka Brytania i Stany Zjednoczone Ameryki

Konkurs jest BEZPŁATNY i JEDNOETAPOWY

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Marii Skłodowskiej –Curie po raz szósty zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego.  Głównym jego celem jest rozwijanie kompetencji interkulturowej młodego pokolenia i otwartości na kultury  innych narodów w celu ich zrozumienia oraz wspomaganie  rozwoju dzieci i młodzieży poprzez uświadamianie im znaczenia wiedzy realioznawczej.

W załączeniu przesyłamy Regulamin Konkursu, Kartę Zgłoszenia oraz Kalendarz Konkursu.

Zachęcamy do udziału w naszym KONKURSIE.  Różni się on od innych konkursów, ponieważ:

1.  Uczniowie otrzymują zakres materiału, z jakiego będą układane pytania –  naszym głównym celem jest wyposażenie młodych ludzi w wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych, która pomoże im w praktycznych działaniach za granicą, obcowaniu z kulturą ww. państw na co dzień i umiejętności  korzystania z tej wiedzy w wielu sytuacjach życiowych: zawodowych i prywatnych.
  2. KONKURS organizowany jest w języku polskim tak, aby mogli wziąć w nim udział nie tylko uczniowie, którzy znają język angielski, ale także ci, którzy posiadają dużą wiedzę o  krajach anglojęzycznych, a nie uczą się tego języka  lub nie znają go dostatecznie biegle

CELE KONKURSU

1.  Pogłębianie wiedzy o innych krajach i kulturach.
  2.  Kształtowanie pozytywnego obrazu świata, a w szczególności krajów anglojęzycznych
  3. Poszerzanie wiedzy geograficznej, historycznej i kulturowej dotyczącej krajów angielskiego obszaru językowego
  4. Uwrażliwienie na różnorodność kulturową.
  5. Rozwijanie kompetencji interkulturowej.
  6. Uświadomienie znaczenia wiedzy realioznawczej w rozumieniu kultury innych narodów oraz pogłębianiu umiejętności językowych.
  7. Mobilizowanie uczniów do samodzielnej, systematycznej pracy.
  8. Umożliwienie zaprezentowania wiedzy realioznawczej o krajach anglojęzycznych uczniom, którzy nie uczą się języka angielskiego lub nie znają go dostatecznie biegle.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z

HARMONOGRAMEM KONKURSU

i REGULAMINEM KONKURSU.

HARMONOGRAM KONKURSU