Dni do wakcji:

Finał V Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej – „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Naszych Czasów”

W dniu 2 marca odbyła się część finałowa V Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej- „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Naszych Czasów”.

Honorowy patronat nad Konkursem objęli:

mgr Antoni Jan Tarczyński – Starosta Miński

dr Jarosław Szarek – Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Głównym sponsorem był, jak co roku, Pan Tomasz Paudyna ze Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.

Podsumowanie wyników i wręczenie nagród poprzedził uroczysty Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu mińskiego, dyrektorzy ze szkół biorących w Konkursie, kombatanci z lat wojny i okupacji, min. ze Związku Inwalidów Wojennych, Związku Sybiraków i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz nauczyciele i  młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Konkurs i Apel przygotował  Pan mgr Marek Stasinowski.

Na 11 uczniów zakwalifikowanych do Konkursu przystąpiło 9 osób z 4 szkół:

 1. Karol Mazurek
 2. Dominik Kowalczyk
 3. Malwina Kulik
 4. Alicja Wysokińska
 5. Anna Jaglińska
 6. Jan Kądziela
 7. Julia Tomaszkiewicz
 8. Erwin Hawryś
 9. Marta Weremiuk

Ostatecznie, po sprawdzeniu prac ustalono, że n/w uczniowie zajęli:

I miejsce – Malwina Kulik z Lic. Og. im. A. Mickiewicza w Mrozach

II miejsce – ex æquo:

Anna Jaglińska z ZS im Marii Skłodowskiej- Curie

Erwin Hawryś      jw.

III miejsce Alicja Wysokińska – Lic. Og. Salezjańskie im. Ks. A. Czartoryskiego

IV miejsce – Jan Kądziela – Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej- Curie

V miejsce – Marta Weremiuk – jw.

VI miejsce – Julia Tomaszkiewicz  – jw.

Wyróżnienia uzyskały następujące osoby:

 1. Dominik Kowalczyk
 2. Karol Mazurek

        Przewodnicząca Powiatowej Komisji Konkursowej

mgr Agata Winczaruk

Marian Popis

Dodano: 06.03.2018, do kategorii Aktualności, Konkursy

Aktualności

Jesteśmy najlepsi!!!

16.03.2018, Aktualności

15.03.2018 Gala wręczenia nagród Powiatowego Konkursu Geograficznego „Geomaniak” w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Robertem Gałązką w towarzystwie Pani Dyrektor ZS im Marii Skłodowskiej-Curie Marleną Pustołą uczestniczyli […]

Marian Popis

Czytaj całość

Wystawa

16.03.2018, Aktualności

Wystawa „Oddziały Łupaszki” przygotowana przez IPN w Szkołach Salezjańskich. Uczniowie III b ZS im. M Skłodowskiej-Curie wraz z wychowawcą Robertem Gałązką 15.03.18 uczestniczyli w wystawie i prelekcji poświęconej Żołnierzom Wyklętym – „Oddziały Łupaszki” Na 22 […]

Marian Popis

Czytaj całość

Góra Grosza

15.03.2018, Aktualności, Samorząd Uczniowski

Jak co roku nasza Szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy, a przede wszystkim tym, którzy je ofiarowali! Udało nam się zebrać prawie 40kg monet o nominałach 1gr, 2gr, […]

Marian Popis

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress