Dni do wakcji:

Finał V Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej – „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Naszych Czasów”

W dniu 2 marca odbyła się część finałowa V Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej- „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Naszych Czasów”.

Honorowy patronat nad Konkursem objęli:

mgr Antoni Jan Tarczyński – Starosta Miński

dr Jarosław Szarek – Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Głównym sponsorem był, jak co roku, Pan Tomasz Paudyna ze Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.

Podsumowanie wyników i wręczenie nagród poprzedził uroczysty Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu mińskiego, dyrektorzy ze szkół biorących w Konkursie, kombatanci z lat wojny i okupacji, min. ze Związku Inwalidów Wojennych, Związku Sybiraków i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz nauczyciele i  młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Konkurs i Apel przygotował  Pan mgr Marek Stasinowski.

Na 11 uczniów zakwalifikowanych do Konkursu przystąpiło 9 osób z 4 szkół:

 1. Karol Mazurek
 2. Dominik Kowalczyk
 3. Malwina Kulik
 4. Alicja Wysokińska
 5. Anna Jaglińska
 6. Jan Kądziela
 7. Julia Tomaszkiewicz
 8. Erwin Hawryś
 9. Marta Weremiuk

Ostatecznie, po sprawdzeniu prac ustalono, że n/w uczniowie zajęli:

I miejsce – Malwina Kulik z Lic. Og. im. A. Mickiewicza w Mrozach

II miejsce – ex æquo:

Anna Jaglińska z ZS im Marii Skłodowskiej- Curie

Erwin Hawryś      jw.

III miejsce Alicja Wysokińska – Lic. Og. Salezjańskie im. Ks. A. Czartoryskiego

IV miejsce – Jan Kądziela – Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej- Curie

V miejsce – Marta Weremiuk – jw.

VI miejsce – Julia Tomaszkiewicz  – jw.

Wyróżnienia uzyskały następujące osoby:

 1. Dominik Kowalczyk
 2. Karol Mazurek

        Przewodnicząca Powiatowej Komisji Konkursowej

mgr Agata Winczaruk

Marian Popis

Dodano: 06.03.2018, do kategorii Aktualności, Konkursy

Aktualności

Wielki Sukces Naszej Szkoły

24.05.2018, Aktualności, Konkursy

Kolejny Wielki Sukces Naszej Szkoły Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego mgr Maria Bartnicka – Wójcicka wraz z Panią lek wet. Elżbietą Fabczak przystąpiły do Konkursu Kuratoryjnego i Fundacji Funduszu Współpracy ,,Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości – edycja […]

Marian Popis

Czytaj całość

Pasja w życiu człowieka

15.05.2018, Aktualności

W naszej szkole gościliśmy Artura Kielaka Xtreme Aerobatics, absolwenta naszej szkoły, pilota samolotowego, szybowcowego, śmigłowcowego, komunikacyjnego. Młodzieży! Pamiętajcie w życiu nie pracuje tylko ten, którego pasją jest praca. A szczęśliwy człowiek wygląda tak: Marian Popis

Marian Popis

Czytaj całość

Ogólnopolski Konkurs Wielcy Polacy XX-wieku

13.05.2018, Aktualności

6 maja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielcy Polacy XX-wieku”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Fundacja „Deo et Patriae” im. Prof. Mieczysława Alberta Krąpca OP. Wśród siedmiu finalistów znalazły się uczennice naszej […]

Marta Zaborowska

Czytaj całość

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress