DO WAKACJI

PROFIL KSZTAŁCENIA: PRAWNO – ADMINISTRACYJNY


 

Profil  ten adresowany jest do uczniów, którzy:

– są otwarci na kontakty i współpracę z ludźmi w instytucjach państwowych lub samorządowych, w przedsiębiorstwach lub własnej firmie,
– interesują się zjawiskami zachodzącymi w gospodarce,
– chcą zdobywać wiedzę z zakresu prawa i postępowania administracyjnego,
– chcą zdobywać i rozwijać umiejętności organizatorskie, marketingowe i z  zakresu zarządzania.

Możliwości dalszej nauki:

Absolwenci mogą kontynuować naukę na renomowanych uczelniach, na takich kierunkach, jak m.in.: administracja publiczna i samorządowa, socjologia, filologia polska, historia, archiwistyka, archeologia, pedagogika, dziennikarstwo, prawo, stosunki międzynarodowe, politologia, polityka społeczna, samorząd terytorialny i polityka regionalna, socjologia, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, filologia polska.

Wybór tego kierunku daje uczniowi możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu polskiego prawa administracyjnego, cywilnego, handlowego, karnego, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa spadkowego oraz rodzinnego i opiekuńczego.

Możliwości zatrudnienia:

Kierunek pozwala także na zdobycie umiejętności niezbędnych przy naborze do takich instytucji, jak:

– sądy i prokuratury (współpraca z Sądem Rejonowym i Prokuraturą Rejonową w Mińsku Mazowieckim oraz Wydziałem Humanistycznym UPH w Siedlcach),

– administracja publiczna,

– administracja samorządowa.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Znajdź nas na FB !
Skip to content