Instrukcja do Office 365 dla uczniów ZSMSC

Instrukcja do Office 365

Pakiet aplikacji biurowych Office 365. W pakiecie jest aplikacja Teams do kontaktu nauczyciela z uczniami. Office 365 umożliwia korzystanie z aplikacji takich jak Word Excel, PowerPoin i wielu innych oraz wspomnianej wyżej aplikacja Teams, bardzo ważnej w obecnej sytuacji kiedy mamy nauczanie zdalne.
Na waszą pocztę za pomocą której logujecie się do dziennika mail z hasłem i z informacją do zalogowania się do usługi Office 365
1. wchodzimy w maila
2. logujemy się do usługi
3. wpisujemy hasło tymczasowe, które później zmieniamy wg uznania
4. wchodzimy w Teams
5. klikamy pobierz aplikację systemu Windows
6. zapisz plik
7. klikamy w pobrane
8. instalujemy plik (to trochę trwa)
9. logujemy się na Teams i mamy kontakt z nauczycielami i kolegami koleżankami z klasy.
Aplikacja Teams działa na komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach.

Co zrobić jeżeli straciliście dostęp do poczty i macie już nową. Kontakt z wychowawcą, żeby wpisał nowy mail do dziennika. Zakładacie dostęp do dziennika – instrukcja na stronie szkoły zsmsc.edu.pl w zakładce e-dziennik. Czekacie na nowy mail z hasłem i z informacją do zalogowania się do usługi Office 365.
Sprawdzajcie informacje na poczcie jak i wiadomości w dzienniku. Jeżeli otrzymacie link od nauczycieli i informację o dołączeniu do zespołu kliknijcie i dołączcie do określonej grupy np. z informatyki czy języków.

Dodano: 05.11.2021, do kategorii Aktualności

„Jesteśmy Europą” – piknik europejski 1 maja 2024

25.04.2024, Aktualności

Obecność w Unii Europejskiej to wiele korzyści dla całej Polski i poszczególnych regionów. Przez 20 lat naszego członkostwa w UE w całej Polsce, na Mazowszu i w naszym mieście zaszło wiele zmian, dzięki którym podniósł […]

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu edukacyjnym

24.04.2024, Aktualności

Szczegółowe informacje o wydarzeniach i zapisach zamieszczone są pod adresem: Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 – OEIIZK

Warsztaty z kryminalistyki

22.04.2024, Aktualności

11 kwietnia uczniowie klas 1TA1, 1TA2, 2TA1i 2TA2 uczestniczyli w warsztatach z kryminalistyki zorganizowanych przez WSGE.