DO WAKACJI !!!

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

„…Bo wciąż na jawie widzę
i co noc mi się śni,
że TA, co nie zginęła,
wyrośnie z naszej krwi”

12 listopada w naszej szkole w uroczysty sposób świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas apelu uczniowie przypomnieli sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Prezentowane utwory wprowadziły nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Mogliśmy „poczuć” ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Ta uroczystość pozwoliła nam na chwilę refleksji w zabieganym życiu. Apel był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
O piękny przebieg apelu zadbały panie: Barbara Selerska, Anna Barańska i Justyna Kowynia-Rymanowska
Dziękujemy!

Dodano: 21.11.2019, do kategorii Aktualności

Życzenia